SERDECZNIE WITAMY
adres placówki:  ZALUTYŃ 25,  21-530 PISZCZAC TEL/FAX 83-377-80-22,  em@il: sosw.zalutyn@interia.pl
Z życia ośrodka
>>>DALSZE INFORMACJE<<<
                   Orszak Trzech Króli

Dnia 6 stycznia nasi uczniowie wzięli udział w Orszaku Trzech Króli, połączonym ze wspólnym kolędowaniem. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Piszczacu, poprzedzoną jasełkami przygotowanymi przez  uczniów z  Zespołu Placówek Oświatowych                   w Piszczacu.
     Po mszy świętej barwny orszak ruszył na skwer w centrum Piszczaca, gdzie odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Nasi uczniowie - Aleksandra Suwalska i Piotr Lipiński zaprezentowali swój talent wokalny w kolędach: „Dzisiaj w Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy” i „ Przybieżeli do Betlejem”. Organizatorzy zadbali, by na imprezie było coś i dla ducha, i dla ciała. Wszyscy zebrani mogli posilić się pyszną grochówką i napić się gorącej herbaty. Piękna pogoda i sympatyczna atmosfera sprawiły, że nasi wychowankowie ciekawie i aktywnie spędzili to niedzielne popołudnie, integrując się z lokalną społecznością.

Agnieszka Lewkowicz
                   Przedstawienie o Pinokiu

Po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni przez zaprzyjaźnioną Szkołę Podstawową w Chotyłowie, aby obejrzeć przedstawienie przygotowane przez jej uczniów. Korzystając z ładnej pogody postanowiliśmy udać się tam pieszo, by zażyć trochę ruchu i świeżego powietrza. Tym razem mogliśmy podziwiać talenty młodych aktorów podczas spektaklu pt. „Pinokio”, opartego na motywach znanej baśni. Dzięki starannej i ciekawej scenografii oraz doskonałej grze aktorskiej, nasi uczniowie mogli przenieść się w inny świat i razem z Pinokiem przeżywać jego przygody.  Dzieci żywo reagowały na wydarzenia rozgrywające się na scenie i były bardzo zadowolone, oglądając przedstawienie. Pełne emocji i pozytywnych wrażeń raźnym krokiem wróciły do ośrodka. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i miłą rozrywkę.

Agnieszka Lewkowicz
                   Bal Karnawałowy

Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, jak i duzi czekają okazji, aby się zabawić! W tym roku niezwykle rozrywkowym dniem był 25 stycznia. Tuż po śniadaniu wychowankowie wzięli udział w zabawie karnawałowej zorganizowanej przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kodniu. Impreza jak zawsze przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Organizatorzy zadbali i smaczny poczęstunek i mnóstwo atrakcji w postaci tańców, zabaw i konkursów.
         Kiedy czas balu kończył się uczniowie z żalem rozchodzili się do domów, a wychowankowie internatu do swoich sal. Na pocieszenie każdy  z nich otrzymał  prezent. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Joanna Kulawczuk