Copyright © 2016 SOSW ZALUTYŃ   -   projekt: MARIUSZ KARWOWSKI  -  wszelkie prawa zastrzeżone  -  em@ail: sosw.zalutyn@interia.pl
SERDECZNIE WITAMY
trwa inicjalizacja, prosze czekac...
MAPA DOJAZDU
Z ŻYCIA OŚRODKA
>>>DALSZE INFORMACJE<<<
trwa inicjalizacja
adres placówki:  ZALUTYŃ 25,  21-530 PISZCZAC, TEL/FAX 83-377-80-22,  em@il: sosw.zalutyn@interia.pl
ZOBACZ PRZEDSTAWIENIE
"BAŚŃ
O KRASNOLUDKACH STĄD"
NASZA MAŁA OJCZYZNA
3D
ZOBACZ PRZEDSTAWIENIE
z występu grupy
"MAZOWIACY"

KIERMASZ WIELKANOCNY

Okres przedświateczny tradycyjnie jest dla nas czasem przygotowań do kiermaszu. Wszyscy zaangażowani w intensywne prace twórcy rękodzieła z naszego ośrodka bardzo cenią sobie chwile wspólnie spędzone na produkowaniu świątecznych cudeniek. Wtedy chyba najbardziej możemy odczuć, że jesteśmy naprawdę zgraną drużyną. Jedni pieczołowicie przygotowują drobne kwiatuszki z krepiny, inni ozdabiają jajka, tworzą koszyczki, zajączki, kurki, przescigając się w wymyslaniu coraz efektowniejszych technik. W rezultacie powstają dziesiątki niepowtarzalnych ozdób, które budzą zachwyt i tworzą świąteczny nastrój w wielu domach.
Tegoroczny kiermasz wielkanocny miał miejsce 13 marca, jak zawsze przy kościele parafialnym w Piszczacu. W bogatej ofercie świątecznych ozdób znalazły się między innymi stroiki, pisanki,zajączki i kurki z drewna, palmy wielkanocne, świąteczne kartki. Przyjaciele ośrodka jak zawsze przybyli licznie, by wesprzeć naszą placówkę. Serdecznie dziękujemy

IX OGÓLNOPOLSKIE IGRZYSKA ZIMOWE

Nasi sportowcy wśród najlepszych zawodników z niepełnosprawnością intelektualną podczas IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych  Zakopane - Białystok 2016.
W dniach 17 - 20 marca 2016 r. w Białymstoku odbyła się druga część największego wydarzenia sportowego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Blisko pół tysiąca sportowców z całego kraju rywalizowało o medale w takich dyscyplinach jak: narciarstwo biegowe i zjazdowe, hokej halowy, biegi na rakietach śnieżnych, łyżwiarstwo szybkie. Ceremonię otwarcia Igrzysk swoją obecnością uświetniła para prezydencka.
W składzie reprezentacji województwa lubelskiego w hokeju halowym znaleźli się wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Zalutyniu: Michał Lech, Paweł Piesiak, Stanisław Trociewicz, Daniel Łuciuk, Hubert Staszuk, Grzegorz Szkodziński, Rafał Dejneka i Konrad Sosnowski. Podopieczni trenerów - pana Tomasza Skoczenia i pana Arkadiusza Juźki zdobyli złoty medal, wygrywając z reprezentacjami województw: opolskiego 12:1, pomorskiego 8:2, świętokrzyskiego 6:1, wielkopolskiego - Konin 6:4 i remisując z drugą reprezentacją województwa wielkopolskiego 5:5.
Po raz kolejny nasi zawodnicy udowodnili, że nasza placówka, to najlepsze miejsce w regionie do uprawiania sportu, rozwijania swoich zainteresowań i pokonywania ograniczeń przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną. W bieżącym roku sportowcy z ośrodka wezmą jeszcze udział w Regionalnych Turniejach: badmintona, tenisa stołowego, piłki nożnej, jazdy konnej i pływania. Sześciu piłkarzy będzie również reprezentować Polskę w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Klejdanach na Litwie, który odbędzie się w czerwcu tego roku.
Specjalny Ośrodek szkolno - Wychowawczy w Zalutyniu dysponuje wolnymi miejscami w szkole oraz internacie i jest otwarty na osoby, które kochają sport, aktywność fizyczną i nie boją się nowych wyzwań. Zapraszamy!

II HALOWY TURNIEJ
MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

1 marca nasza młodzież wzięła udział w II Halowym Turnieju Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Bialskiego, który odbywał się w Zespole Placówek Oświatowych w Piszczacu. Organizatorem imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna w Piszczacu oraz Akademia Sportu Pożarniczego. W zawodach wystartowało 140 osób i 27 drużyn, w tym dwie z Białorusi. Zadania polegały na pokonaniu toru przeszkód, składajacego się z czterech odcinków. Trzeba było wykazać się dobrą kondycją i sprawnością podczas łączenia węży, pokonywania przeszkód i przenoszenia przedmiotów.
Nasi młodzi strażacy walczyli dzielnie, choć był to ich pierwszy start i nie mieli zbyt duzo czasu na przygotowania. Już dziś planują udział w przyszłorocznych zawodach i obiecują solidne treningi. Na pewno będziemy ich wspierać i mocno dopingować do osiągania coraz lepszej formy.

XIV REGIONALNY TURNIEJ
PIŁKI KOSZYKOWEJ
OLIMPIAD SPECJALNYCH

8 marca w Krasnymstawie odbył się  XIV  Regionalny Turniej Piłki Koszykowej Olimpiad Specjalnych. W imprezie wystartowało piętnaście drużyn podzielonych na pięć  grup z województwa lubelskiego. Zespół reprezentujacy nasz ośrodek wywalczył świetne drugie miejsce, ulegając drużynie z Olbięcina 1:7, by później wygrać z gospodarzami z Krasnegostawu 14:0!
Podopieczni trenerów - Arkadiusza Juźki i Tomasza Skoczenia wystapili w składzie: Daniel Łuciuk, Konrad Sosnowski, Stanisław Trociewicz, Hubert Staszuk, Grzegorz Szkodziński, Robert Szkuta, Paweł Piesiak, Rafał Dejneka i Michał Lech. Gratulujemy!